Kawy speciality, to najwyższy gatunkowo segment kaw. Tu najbardziej rygorystycznie podchodzi się do jakości, na każdym etapie produkcji. Szczególnie ważna jest tu transparencja pochodzenia ziarna, metody jego obróbki i wypalenia. Kawy z tego segmentu najczęściej palone są jasno (kawa jasno palona), ze względu na intencję wydobycia z ziaren ich naturalnych, najczęściej cytrusowych aromatów. Kawa tą parzy się alternatywnymi metodami: drip (V60), aeropress, chemex i inne. Spokojnie, to nic trudnego. Wystarczy poznać kilka zasad i zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, filtry. Tak przygotowana kawa jest lżejsza, bardziej herbaciana, ze zdecydowanie wyczuwalnymi aromatami owocowymi, nie tracąc swojej kofeinowej mocy. Na Państwa życzenie, chętnie poczęstujemy Państwa dostępną w ofercie kawą jasno paloną. Zawsze wozimy ze sobą przenośny zestaw małego baristy ;) Kawa pochodzi z gdańskiej palarni Nieczapla Coffee Roasters i jest wypalana co poniedziałek. Dostarczamy ją osobiście do Państwa domów i biur na terenie Warszawy.

Nicaragua Los Placeres 250g

Nicaragua Los Placeres 250g
Nicaragua Los Placeres 250g

Kraj: Nikaragua
Region: Matagalpa
Farma: Los Placeres
Gatunek: Arabica
Odmiana: Caturra
Wysokość upraw: 970 m.n.p.m.
Obróbka: washed
Profil: śliwka, czereśnia, czekolada
Poziom palenia: jasny (metody alternatywne, nieciśnieniowe)
Punktacja wg SCA: 84

 

 

UWAGA! WAŻNE!

Jakość wody użytej do zaparzenia waszej kawy (każdej) ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pełnego profilu smakowego podanego przez daną palarnię. Zalecamy używanie wody źródlanej o ogólnej mineralizacji poniżej 300mg/l (taką informację znajdziecie na każdej etykiecie). Alternatywą jest woda z systemów odwróconej osmozy
z mineralizacją.

Cena: 42,00 zł (netto: 34,15 zł )
  • nowość

Kenia Rungeto 250g

Kenia Rungeto 250g
Kenia Rungeto 250g

Kraj: Kenia
Region: Kirinyaga
Farma: Rungeto
Gatunek: Arabica
Odmiana: SL28, SL34, Batian
Wysokość upraw: 1600 – 1800 m.n.p.m.
Obróbka: washed
Profil: porzeczka, grejpfrut, karmel
Poziom palenia: jasny (metody alternatywne, nieciśnieniowe)
Punktacja wg SCA: 88

 

Piękna kwasowość porzeczek i cytrusów podparta karmelową słodyczą. Klasyk ziemi Kenijskiej, mięsisty i gęsty.

 

UWAGA! WAŻNE!

Jakość wody użytej do zaparzenia waszej kawy (każdej) ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pełnego profilu smakowego podanego przez daną palarnię. Zalecamy używanie wody źródlanej o ogólnej mineralizacji poniżej 300mg/l (taką informację znajdziecie na każdej etykiecie). Alternatywą jest woda z systemów odwróconej osmozy z mineralizacją.

Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl